Naam reserve / voorziening | Actuele begroting | Mutaties 2026 | Boek- | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rekening | Mutaties 2026 | Boek- | Wijzigingen | waarde | |||
1-1-2026 | Totaal | waarde | t.o.v. begroting | 31-12-2026 | |||
Toevoeging | Onttrekking | 31-12-2026 | Toevoeging | Onttrekking | na Bestuurs- | ||
rapportage | |||||||
RESERVES | |||||||
ALGEMENE RESERVES | 88.309 | 15.132 | 13.507 | 89.934 | 5.221 | 3 | 95.153 |
Reserves met een Bufferfunctie | |||||||
Algemene Reserve | 78.309 | 12.520 | 11.986 | 78.843 | 5.907 | 84.751 | |
Algemene Grondreserve | 10.000 | 2.612 | 1.521 | 11.091 | -686 | 3 | 10.402 |
Totaal reserves met een Bufferfunctie | 88.309 | 15.132 | 13.507 | 89.934 | 5.221 | 3 | 95.153 |
BESTEMMINGSRESERVES | 170.288 | 37.747 | 22.399 | 185.636 | 8.187 | 3.185 | 190.638 |
Bestemmingsreserves Overige | |||||||
Reserve Versterking beroepsonderwijs | 25 | 25 | 25 | ||||
Reserve Maatschappelijke opvang en verslavingszorg | 122 | 58 | 64 | 64 | |||
Reserve Bodemkwaliteit | 401 | 200 | 201 | 201 | |||
Reserve Maatschappelijke compensatie Lomm | 226 | 226 | 226 | ||||
Reserve Circulaire hoofdstad | 1.020 | 58 | 450 | 628 | 628 | ||
Reserve Woonwagenlocaties | 971 | 971 | 971 | ||||
Reserve Regiodeal/Investeringsagenda | 2.713 | 974 | 1.739 | 268 | 1.470 | ||
Reserve Transformatiefonds | 908 | 565 | 100 | 1.373 | 814 | 559 | |
Reserve Vastenavondkamp | 170 | 100 | 70 | 70 | |||
Reserve Implementatie en doorvertaling accenten Fier op Venlo | 2.238 | 776 | 1.462 | 44 | 1.418 | ||
Reserve POK middelen | 934 | 611 | 322 | -136 | 458 | ||
Reserve Versnelling aanpak verduurzamen maatschappelijk vastgoed | 9.607 | 4.000 | 5.607 | -2.200 | 7.807 | ||
Reserve Versterking wetenschappelijk onderzoek en onderwijs | 1.000 | 1.000 | -750 | 750 | |||
Reserve Middengebied-Veilingterrein | 181 | 125 | 56 | 56 | |||
Reserve Innovatiefonds preventie t.b.v. vitale en gezonde Venlonaren | 423 | 392 | 32 | 32 | |||
Reserve Co-financiering (o.a. volkshuisvesting, woningbouw, stikstof, energietransitie, klimaat) | 853 | 331 | 522 | 522 | |||
Reserve Inburgering en Statushouders | 908 | 450 | 458 | 458 | |||
Reserve Renovatie Stadhuis | 133 | 95 | 37 | 37 | |||
Reserve Brede Aanpak dak- en thuislozen | 969 | 638 | 332 | 332 | |||
Reserve Ontwikkeling Beheer inrichting Openbare Ruimte | 305 | 247 | 59 | 57 | 2 | ||
Reserve Wachtlijsten | 141 | 141 | |||||
Reserve Onderwijsachterstanden Beleid (OAB) | 869 | 869 | -500 | 500 | |||
Reserve Wet Sociale Werkvoorziening (Wsw) | 1.722 | 1.722 | |||||
Reserve Toekomstscenario Kind- en Gezinsbescherming | 752 | 548 | 205 | 120 | 85 | ||
Reserve Verplaatsingskosten Flexwoningen Daelweg | 1.021 | 316 | 1.337 | 649 | 1.986 | ||
Reserve Implementatie & Uitvoering Geldzorgenbeleid | 1.499 | 1.176 | 323 | 323 | |||
Reserve Strategisch Investeringsfonds | 17.517 | 24.295 | 41.813 | 41.813 | |||
Reserve Regeling Vervroegde Uittreding (RVU) | 1.258 | 1.258 | 1.258 | ||||
Reserve Opvang ontheemden en vluchtelingen | 1.349 | 1.349 | 100 | 1.249 | |||
Reserve Gemeenschapsaccommodaties | 5.000 | 500 | 4.500 | 100 | 4.400 | ||
Reserve Strategische samenwerking Universiteit Maastricht | 8.966 | 2.000 | 6.966 | 86 | 6.879 | ||
Reserve Hondenbelasting | 723 | 220 | 503 | 503 | |||
Reserve Cultuur en evenementen voor een bruisend Venlo | 520 | 260 | 260 | 260 | |||
Naam reserve / voorziening | Actuele begroting | Mutaties 2026 | Boek- | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rekening | Mutaties 2026 | Boek- | Wijzigingen | waarde | |||
1-1-2026 | Totaal | waarde | t.o.v. begroting | 31-12-2026 | |||
Toevoeging | Onttrekking | 31-12-2026 | Toevoeging | Onttrekking | na Bestuurs- | ||
rapportage | |||||||
Reserve Kunst/Creatieve uitingen in de openbare ruimte | 58 | 58 | 58 | ||||
Reserve Lokale woonlasten | 3.764 | 3.764 | 3.764 | ||||
Reserve Mobiliteit | 500 | 500 | 80 | 420 | |||
Reserve Laerbroeck | 2.500 | 2.500 | 2.500 | ||||
Reserve Arbeidsmarkt regio Noord-Limburg | 3.579 | 1.632 | 1.005 | 4.206 | 309 | 1.155 | 3.360 |
Reserve Verkeersmaatregelen | 500 | 250 | 250 | 250 | |||
Reserve Venlo-Noord | 20.060 | 44 | 20.015 | 20.015 | |||
Reserve Hervormingsagenda Jeugd | 3.550 | 1.845 | 1.705 | 1.705 | |||
Reserve Leefbaarheidsmaatregelen Venlo-Oost | 3.000 | 3.000 | 3.000 | ||||
Reserve Gemeente specifieke leasekosten | 1.759 | 1.759 | 1.194 | 565 | |||
Totaal Bestemmingsreserves overige | 96.406 | 35.176 | 21.126 | 110.456 | 957 | 3.526 | 107.887 |
Reserves met een Inkomensfunctie | |||||||
Reserve Kapitaallasten | 34.876 | 50 | 34.927 | 7.222 | 42.149 | ||
Reserve Cumulatieve afschrijvingen activa | -638 | 881 | -1.519 | 105 | -1.624 | ||
Reserve Kapitaallasten Kazernekwartier | 33.950 | 2.520 | 392 | 36.079 | 8 | -519 | 36.606 |
Totaal reserves met een Inkomensfunctie | 68.188 | 2.571 | 1.272 | 69.486 | 7.230 | -414 | 77.130 |
Egalisatiereserves | |||||||
Egalisatiereserve Fondsvorming havengelden | 94 | 94 | 94 | ||||
Egalisatiereserve Pensioenvoorziening wethouders | 3.402 | 3.402 | 3.402 | ||||
Egalisatiereserve Geresstraat VEX | 2.198 | 2.198 | 73 | 2.124 | |||
Totaal Egalisatiereserves | 5.694 | 5.694 | 73 | 5.620 | |||
TOTAAL RESERVES | 258.596 | 52.879 | 35.905 | 275.570 | 13.408 | 3.188 | 285.790 |
Gerealiseerd resultaat | |||||||
Gerealiseerd resultaat | 30.093 | -30.093 | 2.553 | 2.553 | |||
Totaal gerealiseerd resultaat | 30.093 | -30.093 | 2.553 | 2.553 | |||
TOTAAL RESERVES incl. gerealiseerd resultaat | 288.690 | 22.786 | 35.905 | 275.570 | 15.962 | 3.188 | 288.344 |
Naam reserve / voorziening | Actuele begroting | Mutaties 2026 | Boek- | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rekening | Mutaties 2026 | Boek- | Wijzigingen | waarde | |||
1-1-2026 | Totaal | waarde | t.o.v. begroting | 31-12-2026 | |||
Toevoeging | Onttrekking | 31-12-2026 | Toevoeging | Onttrekking | na Bestuurs- | ||
rapportage | |||||||
Voorzieningen Planmatig Onderhoud | |||||||
Voorziening Groot onderhoud wegen | 2.815 | 4.280 | 4.030 | 3.065 | 3.065 | ||
Voorziening Onderhoud GRP+ | 5.935 | 3.516 | 3.465 | 5.986 | 5.986 | ||
Voorziening Groot onderhoud Civiele Objecten | 399 | 148 | 140 | 407 | 407 | ||
Voorziening Onderhoud Buitensport | 1.513 | 557 | 229 | 1.841 | 1.841 | ||
Voorziening Groot onderhoud Begraafplaatsen | 343 | 100 | 40 | 403 | 400 | 3 | |
Voorziening Groot Onderhoud Vastgoed | 2.050 | 2.798 | 2.058 | 2.791 | 500 | 2.291 | |
Totaal voorzieningen Planmatig onderhoud | 13.055 | 11.399 | 9.961 | 14.493 | 6.886 | 7.607 | |
Voorziening Middelen van derden | |||||||
Voorziening Collectie Knecht-Drenth Venlo | 783 | 47 | 830 | 830 | |||
Voorziening Egalisatie tarief GRP+ | |||||||
Voorziening Reparatie derde jaar WW | 293 | 55 | 348 | -55 | 293 | ||
Voorziening Egalisatie tarief Afval | |||||||
Totaal voorziening Middelen van derden | 1.076 | 102 | 1.178 | -55 | 1.123 | ||
Voorzieningen Overige | |||||||
Voorziening Pensioenkosten Wethouders | 9.309 | 265 | 9.574 | 56 | 9.630 | ||
Voorziening Deelneming claim Staat vennootschap BV | |||||||
Voorziening Restwerken Grondbedrijf | 338 | 500 | 500 | 338 | 2.500 | -250 | 3.088 |
Voorziening Landschapsplan DCGV | 2.500 | 2.500 | 2.500 | ||||
Voorziening Functioneel Leeftijd Ontslag (FLO) | 2.190 | 300 | 1 | 2.489 | 389 | 2.100 | |
Voorziening Verlofsparen | 2.664 | 2.664 | 500 | 3.164 | |||
Voorziening Regeling Vervroegde Uittreding (RVU) | 999 | 999 | 420 | 579 | |||
Voorziening Nadelig exploitatie resultaat Grondbedrijf | 5.114 | 5.114 | 5.114 | ||||
Totaal Voorzieningen Overige | 23.113 | 1.065 | 501 | 23.676 | 3.056 | 559 | 26.174 |
Voorzieningen voor bijdragen aan toekomstige vervangingsinvesteringen waarvoor een heffing wordt geheven | |||||||
Spaarvoorziening rioolvervanging en verbetering WRP | 5.986 | 5.986 | |||||
Totaal Voorzieningen voor bijdragen aan toekomstige vervangingsinvesteringen waarvoor een heffing wordt geheven | 5.986 | 5.986 | |||||
TOTAAL VOORZIENINGEN | 37.244 | 12.567 | 10.463 | 39.348 | 8.987 | 7.445 | 40.890 |
TOTAAL R&V incl. gerealiseerd resultaat | 325.934 | 35.352 | 46.368 | 314.918 | 24.949 | 10.634 | 329.234 |